42. ročník se konal v sobotu 1. listopadu 2014.

Zařazení závodu:
Krajský pohár v přespolním běhu mládeže, Pohár běžců Kladenska a Rakovnicka.

Popis závodu
Závod probíhá v krásném prostředí údolí Rakovnického potoka pod hradem Křivoklát. Celé zázemí závodu a žákovská trať jsou na sportovišti Kolečko, patřící pořádající Tělocvičné jednotě Sokol Křivoklát. Závod se běhá na 6000 metrů. Hlavním závodem je běh mužů věkové kategorie 18-39 let. Společně s nimi startují muži ostatních věkových kategorií, starší dorostenci a ženy. Celkem 10 kategorií. Závod se běží na dvě kola (6000 m), jen starší dorostenci, nejstarší muži a ženy na jedno kolo (3000 m). Tomuto závodu předchází závody dětí, žáků a mládeže. Jejich trať je okruh, který má rovinatý charakter a měří 600 m. Podle věku se běží jednou, dvakrát či třikrát. Žáci běží v 10 kategoriích. Každoročně se závodu ve všech kategoriích zúčastní více jak 250 závodníků. To vypovídá o kvalitě závodu a jeho věhlasu. Závod je prezentován v celostátních kalendářích běžeckých závodů, v okolních periodikách a rozhlase. Mládež ve svých závodech startuje zdarma, bez startovného, aby využití jejich volného času sportem bylo lákavé a dostupné. Tato možnost je využívána školami, sportovními kluby a středisky.
Pořadatelem závodu je Tělocvičná jednota Sokol Křivoklát za podpory jednotlivých sponzorů, jak ve věcné nebo finanční podobě.

Malá křivoklátská stárne
Letošní 42. ročník lesního běhu Malá křivoklátská proběhl v tradičním termínu, tj. první sobotu v měsíci listopadu. Závodu se zúčastnilo 320 závodníků. Počasí všem přítomným přálo, i když poslední dobou to bývá zvykem, letos to bylo obzvlášť krásné počasí. Ráno byla slabá rosa a postupně přecházelo počasí do krásného slunečného a teplého odpoledne. Hlavní závod Malé křivoklátské na trati 6000 metrů vyhrál Antonín Klika z Lokomotivy Beroun časem 22:34. Přestože byl vítězem, byl to nejhorší čas vítěze v historii závodu. Běžel v kategorii 50-59 let. S velkým odstupem jako druhý doběhl Tomáš Křeček z IRON STAR Beroun časem 23:09 z kategorie 40-49 let. Třetím v cíli byl Miloš Smrčka v čase 23:17 z BK Říčany z kategorie 60-64 let. Teprve čtvrtý závodník byl z kategorie 18-39 let, z které se dosud rekrutovali vítězové Malé křivoklátské a tím byl Tomáš Pucholt v čase 23:24 ze Sokola Unhošť. Protože vítězové pocházejí z kategorií straších běžců, tak Malá křivoklátská jakoby stárne. Antonín Klika se v průběhu deseti let zúčastnil osmkrát, Tomáš Křeček v průběhu jedenácti let sedmkrát a Miloš Smrčka v průbě 29 let jedenáctkrát. Právě v tomto hlavním závodě padly tři NEJ. Vítěz závodu byl NEJpomalejší ze všech vítězů v uplynulých ročnících a protože byl NEJstarší ze všech dosavadních vítězů, závod byl NEJpomalejším závodem. Sečteme-li časy prvních třech získáme čas 69 minut a 7 vteřin. Sečteme-li čas prvních třech v roce 1983, dostaneme součet časů 59 minut a 13 vteřin a to byl naopak nejrychlejší závod. Vítěz závodu skončil v historické tabulce svým časem až na 352. místě z těch závodníků, co kdy trať 6000 metrů běželi a bylo jich 2816. Žen bylo padesát a byly rozděleny do čtyř kategorií. Nejrychlejší ženou byla Kateřina Zapletalová se Sokola Maxičky (27:22) a nejpomalejší byla Tereza Adamcová z Křivoklátu (42:41). Čas vítězky byl za 18 let, co ženy běhají 6000 metrů, druhým od konce. Tím prvním je čas 23:00, který dosáhla Radka Holubová z Kladna v roce 2001. Nejúspěšnějším závodníkem z Rakovníka byl Jiří Kotlík ve své kategorii šestý a celkově doběhl patnáctý, dalším z Rakovníka byl Vlastimil Krauz a Stanislav Pilík. V žákovských kategoriích běželo 13 závodníků z Rakovníka, z nichž dva se umístili na „bedně“, shodně na 2. místě. Byli to Kateřina Khunová a Jiří Patera, oba z Loko Rakovník. Za pořádající jednotu Sokol Křivoklát běžel Alan Breník ji po čtyřicáté druhé, Pavel Spousta a v předškolních Ester a Artur Szenasyovi. V průběhu závodu vystoupila skupina historického šermu W-Arlet z Křivoklátu a také si zaběhly předškolní děti, kterých bylo 29. Celý průběh měl spád a probíhal podle časového rozpisu. Největší zásluhu na dodržování časového rozpisu měli rozhodčí z Berouna. Ředitel závodu Pavel Kašpar děkuje všem, kteří svojí prací a finančními příspěvky umožnili tento závod zorganizovat.